پنج شنبه، 21 فروردین 99 ساعت 08:01 ب.ظ

- فرهنگ و هنر

تاریخ 1393-05-16 12:53:57
مهدی رفیعی خبرنگار مازنیوز

مطبوعات نقش تعیین کننده درتمام عرصه ها دارند

مازنیوز:نقش مطبوعات درانقلاب اسلامی قابل انکارنبوده بلکه دربسیاری از عرصه های فرهنگی واجتماعی وسیاسی ،مذهبی قابل تقدیر بوده وباتوجه به رسالتی که به عهده این قشرمی باشدوبادرنظرگرفتن مصالح ومنافع ملی ومذهبی حرف های خودرابه جوامع عصر کنونی وبه هموطنان خود ارایه خواهد دادمطبوعات زبان گویای مردم هستند......
مطبوعات نقش تعیین کننده درتمام عرصه ها دارند

نقش مطبوعات درانقلاب اسلامی قابل انکارنبوده بلکه دربسیاری از عرصه های فرهنگی واجتماعی وسیاسی ،مذهبی قابل تقدیر بوده وباتوجه به رسالتی که به عهده این قشرمی باشدوبادرنظرگرفتن مصالح ومنافع ملی ومذهبی حرف های خودرابه جوامع عصر کنونی وبه هموطنان خود ارایه خواهد دادمطبوعات زبان گویای مردم هستندکه به تحریر درآمده اند تا مشکلات ونابسامانیهای جامعه رابه گوش مسولان برسانند وهمان طوری که در مقاطع مختلف انقلاب ماجایگاه اهل قلم نادیده گرفته نشد وبیان حقایق آنها موجب بیداری ملت ما گردید.مطبوعات نقش تعیین کننده واثرگذاری درتمام عرصه های کشور خصوصا در استان برعهده دارند اینک که تبلیغات علیه کشورفراوان است ماباید دردرون سبب تقویت نظام شویم البته تقویت فقط به به به وچه چه گفتن نیست بلکه تلاش برای روح انقلاب ومشارکت دادن مردم وحرمت نهادن به آنها وپیشرفت اجرای عدالت است.مطبوعات باید یادآوری کند که مردم صاحب حق اند قدرت برآمده از آنان است وحکومت باید مردم رادرعرصه های مختلف مشارکت دهد. درزمان جنگ با بیان مظلومیت از اوایل انقلاب مطبوعات با طرح اصول سیاسی انقلاب ما که امت امام راحل (ره) که برپایه استقلال آزادی وجمهوری اسلامی بود وباتشریح مواضع انقلاب مارا موجب بیداری جهان اسلام وانسانهای آزادی خواه درسراسرجهان گردیدند وباشروع جنگ تحمیلی عراق  برعلیه ایران باردیگر مسولیت مطبوعات واهل قلم سنگین تر گردید که دراین برهه از زمان هم با ازخود گذشتگی وایثار شخصیت هایی مانند سید اهل قلم شهیدآوینی موجب سر بلندی این قشر گردیدوحرفهای دل فرزندان مظلوم این ملت ،شهدای عزیز وجانبازان وایثارگران را در تاریخ بشریت به ثبت رساند وبعدازجنگ که نقش مطبوعات درسازندگی غیرقابل انکار بوده وبرای توسعه واهداف برنامه های دولت نکات مهمی رااز زبان مسئولین به گوش ملت رسانده وحرفهاودردلهای مردم راهم به دست اندرکاران گوشزدنمود.  امیدوارم بعداز مراسم 17 مردادامسال شاهد پیوند بهتر ومستحکم ترمردم ومسئولین ارشد ومدیران مازندران با رسانه ها باشیم .

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
کریم تبار
1393/05/16
- 0
به درستی که خبرنگار نبود خیلی از حقایق ها پوشیده بود
تخریبچی
1393/05/16
- 3
نوشته هایتان طلوع حقیقت و بیان دردهای کسانی است که نمی توانند بگویند و فریادشان بی صداست. روز خبرنگار مبارک.
خبرنگار نیوز شمال
1393/05/16
- 0
کسی که روز خبرنگارو بهمون تبریک نمی گه. خودمون باید به هم تبریک بگیم. بچه ها روزتون مبارک. قلمتون پرجوهر، صفحاتتون پرخبر، دفتر تلفنتون پرورق.
روح الله
1393/05/18
- 2
خبرنگار کسی است که باید خطرپذیر باشد و برای کشف خبر از مشکلات پیش روی عبور کند و نگذارد حق فرد یا افرادی در جامعه ضایع شود.خبرنگاری شغلی است به ظاهر لذت بخش و شیرین، اما در باطن انبوهی از رنج ها و مشکلات طاقت فرسا را به همراه دارد.خبرنگار بواسطه شغلی که دارد، حتی خانواده خود را هم فراموش می کند و بسیار اتفاق افتاده که خبرنگاران برای انجام وظیفه که همانا خبررسانی فوری و بموقع است،خانواده خود را فراموش کرده اند.
حاج علي اكبر
1393/05/18
- 1
تحولات اجتماعی در یک جامعه به فعالیت خبرنگاران وابسته است و این خبرنگاران هستند که می توانند سطح باور و اندیشه و استعداد افراد جامعه را با کسب نظریه های علمی و انتقال آنها رشد و توسعه داده و سطح علم و دانش و فرهنگ یک جامعه را بالا ببرند.پس مسئولين محترم به فكرمعيشت آنهاباشيد.
ناشناس
1393/05/18
- 1
قابل توجه دست اندركاران تصويب مشاغل سخت:براساس پژوهش های علمی، خبرنگاران در طول دوران خدمت به انواع بیماری ها از جمله افسردگی، کسالت و خواب آلودگی، مشکلات گوارشی، عصبی و روانی، اختلالات شدید جسمی، قلبی و تنفسی، ضعف بینایی، شتاب زدگی، پرخاشگری، گردن درد و دست درد، بی حسی انگشتان و فراموشی دچار می شوند.بسیاری از پزشکان معتقدند روزنامه نگاری یکی از 10 شغل پرخطر دنیا به شمار می آید که به دلیل استرس ها و به خاطر دنبال کردن اخبار روزانه، افراد را در معرض سکته های قلبی، مغزی و زخم معده قرار می دهد.آياخبرنگاري جزومشاغل سخت به حساب مي آيد؟!!!!!!!!!!!!!!
حسين نياازمحمودآباد
1393/05/18
- 0
هفدهم مردادماه سالروز شهادت مظلومانه خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزارشریف افغانستان را به عنوان روز خبرنگارتبريك وتهنيت عرض ميكنم.
ناظر
1393/05/18
- 1
آقاي خبرنگارخوب حرفي رانوشتي زيراخبرنگاري شغلی است که حقوق و دستمزد خاصی ندارد وقت و بی وقت و سرما و گرما و کوه و دشت و بیابان و صخره و جنگل و زمین و هوا را نمی شناسد اکثر خبرنگارانی را که می شناسیم حتی با هزینه خود برای انتشار و انعکاس خبری کوشش می کنند بخاطر مردم بخاطر اهمیت به شهر و دیار و کشور خود ، بخاطر اینکه دیگران را از رویدادی باخبر سازند بخاطر اینکه بگویند شهر زنده است جامعه زنده است و راستی بغیر از عشق و علاقه چه چیز باعث می گردد تا کاری با این مشقت ، بدون حقوق و دستمزد همراه باشد بغیر از عشق به خبر و اطلاع رسانی چه چیز می تواند عزم آنان را جزم کند بیایید قدرشان را بدانیم و ۱۷ مرداد که به نام و به یاد شهید محمود صارمی روز خبرنگار نامیده شده را بزرگ بدانیم .
ناشناس
1393/05/18
- 1
باسلام دست مريزادبه اعضاي خانواده مطبوعات مخصوصاآقاي برمكي كه انصافا وزن دادندبه خانه مطبوعات استان.
تبلیغات