پنج شنبه، 21 فروردین 99 ساعت 10:01 ب.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1394-08-04 22:30:32

یک عزل و چند ملاحظه در عرصه مدیریت عمومی

مازنیوز:عزل مدیر کل سیاسی استانداری مازندران توسط استاندار مازندران آن هم به فاصله یک هفته از سفر ریس جمهور به استان مازندران این شایعه را تقویت نموده که سفر ریس جمهور به استان موفقیت آمیز نبوده است.
یک عزل و چند ملاحظه در عرصه مدیریت عمومی

مازنیوز:یک عزل و چند ملاحظه در عرصه مدیریت عمومی خصوصا مدیریت سیاسی معمول است تا در یک روند فعالیت برای ایجاد فضای جدید و پاسخ به بسیاری از شبهات مدیریت ارشد برای برون رفت از وضعیت موجود دست به جابجایی مدیریتی زده تا به سیستم جان تازه ای را تزریق کنند .

استفاده از روش عزل به عنوان یک راهبرد در جهت پذیرش مسولیت یک اشتباه توسط مدیریت ارشد و تنبیه مدیر برکنار شده به عنوان مقصر قلمداد میگردد .

عزل مدیر کل سیاسی استانداری مازندران توسط استاندار مازندران آن هم به فاصله یک هفته از سفر ریس جمهور به استان مازندران این شایعه را تقویت نموده که اولا سفر ریس جمهور به استان موفقیت آمیز نبوده و دوما بخشی از عدم موفقیت منتصب به تیم سیاسی استانداری مازندران میباشد که در این خصوص چند ملاحظه وجود دارد :

اول:مدیر کل معزول شده یکی از نیروهای قدیمی استانداری مازندران بوده که عمده تجربه ایشان به فرمانداری شهرستان های تنکابن و بابلسر برمیگردد که در دوران دولت اصلاحات بوده است.

 دوم: مدیر کل سیاسی معزول شده کسی بود که در سوابق سیاسی هیچگونه سابقه فعالیت های سیاسی میدانی نداشته و دارای شبکه ارتباطی بین نیروهای سیاسی نیست و قدرت برقراری با بدنه جامعه سیاسی استان نداشته است.

سوم:یکی از الزامات  مدیر سیاسی  اجرای سیاسیت های دولت و همگام بودن با استاندار در مسیر انجام وظایف قانونی است مدیر کل سیاسی معزول شده اگر چه به عنوان یک مدیر طرفدار دولت قلمداد می شده است ولی هیچگونه تعلق خاطری به مدیریت استان نداشته که این امر از چشم استاندار از همان زمان انتصاب ایشان هم پنهان نبود ولی به نظر میرسید که استاندار محترم جهت جلب نظر بعضی از بزرگان سیاسی استان به این انتصاب تن داده است.

چهارم:وظیفه اصلی تیم سیاسی استانداری در کنار اجرای سیاست های داخلی دولت در جهت ایجاد فضای آرام و برقراری ارتباط موثر با گروهای سیاسی فضای سیاسی استان را باید برای رشد و توسعه همه جانبه مهیا نمایند ، بنابراین یکی از الزامات تیم سیاسی برخوردار بودن از توان و استعداد و انرژی لازم در این خصوص است که متاسفانه تیم سیاسی حاکم در دو سال گذشته نه تنها چنین سابقه ای نداشته از هر گونه برقراری ارتباط با گروهای سیاسی رسمی و غیر رسمی نیز پرهیز نموده است.

پنجم:وضعیت فعلی استان محصول انعطاف در تصمیم گیری تیم مدیریتی استانداری میباشد و تصمیم به عزل یک مدیر و یا مدیران دیگر برگشت قطار به ابتدای ریل میباشد ولی  داشتن تحلیل و بررسی دقیق برای انتصابات جدید یکی از مهمترین بخش این پازل است.

حذف یک مدیر خود نشان دادن بخشی از عزم و اراده مدیریتی در جهت نشان دادن اقتدار  و  انتصاب جدید نیز در جهت نشان دادن عزم جدی برای جبران ضعف های موجود  ...امید است که مدیران ارشد استان به آنچه به عنوان توسعه همه جانبه استان است دقت لازم را داشته باشند و همه عزل و نصب ها را در جهت منافع مردم استان طراحی کنند فرصت های دولت تدبیر و امید به سرعت در حال سپری شدن هست و آنچه به عنوان سهم استان در دولت تلقی میگردد همچنان بعد از دو سال در ابهام قرار دارد ....به امید موفقیت همه دولت مردان ....

ابراهیمی سوته. ..، فعال سیاسی

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات