پنج شنبه، 30 خرداد 98 ساعت 03:03 ق.ظ

- اجتماعی

تاریخ 19:31:57 1394/07/21
حسین علیزاده فعال رسانه ای؛

سفر رئیس جمهور و دستهای خالی مازندران

مازنیوز:در حوزه های مدیریتی استان باید اذعان داشت از روزی که مدیریت ارشد استان توسط هیئت دولت معرفی شده است تا امروز بدلیل حاشیه سازیها و بکارگیری نیروهای ستادی ناهمگون با مطالبات مردم استان، همواره بحث تغییر استاندار فصل مشترک دوستان و مخالفان دولت در این منطقه بوده است !!
سفر رئیس جمهور و دستهای خالی مازندران


مازنیوز:سفر قریب الوقوع رئیس جمهور و اعضای کابینه دولت یازدهم به استان مازندران در حالی انجام می پذیرد که علی رغم اینکه مردم این استان از اولین استانهایی بودند که با آرای بسیار بالائی از دولت تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری استقبال کردند و همسو با این انتخاب، انتظار داشتند استان مازندران در برخورداری از مواهب دولت یازدهم در صدر جدول قرار گیرند نه آنکه در انتهای نگاه دولت و در کویر بی توجهی واقع شود.
مردم مازندران در حالی به استقبال رئیس جمهور دولت یازدهم در سفر پیش رو می روند که از رکود اقتصادی و فقدان سرمایه گذاری در استان، از بیکاری فرزندان تحصیلکرده ، روی دست ماندن محصولات تولیدی کشاورزی، وضعیت اسف بار فرهنگی در سواحل دریا، سوء مدیریت ها و ضعف عملکرد برخی از مدیران دستگاههای اجرائی در رنج و نگرانی بسر می برند.
به راستی داشته های مردم مازندران، پس از دو سال استقرار دولت تدبیر و امید چیست؟
در حوزه های مدیریتی استان باید اذعان داشت از روزی که مدیریت ارشد استان توسط هیئت دولت معرفی شده است تا امروز بدلیل حاشیه سازیها و بکارگیری نیروهای ستادی ناهمگون با مطالبات مردم استان، همواره بحث تغییر استاندار فصل مشترک دوستان و مخالفان دولت در این منطقه بوده است !! و همسو با آن ضعف مدیریت و ناتوانی در پیگیری مطالبات بر زمین مانده مردم و عدم اجرای سیاستهای اعتدالی بعنوان شعار محوری دولت در این خطه سرسبز اما توسعه نیافته مزید بر علت شده است.
سفر رئیس جمهور در شرایطی انجام می شود که هنوز در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دست های ما خالی است براستی سهم مردم شریف مازندران از مواهب دولت تدبیر و امید چه بوده است؟ به قول نماینده ولی فقیه در استان مازندران که اخیرا در رسانه ها نقل شده است گلایه کرده اند که( مازندران از همه نظر مظلوم است و ما در دولت خودمان بیگانه هستیم. چرا که حتی یک وزیر در کابینه نداریم که از محرومیت های استان به دولت بگوید و همین امر باعث است که مازندران همچنان عقب مانده بماند(.
 جالب اینکه حتی در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به استان مازندران، از نمایندگان مجلس گرفته تا مدیران دستگاه های اجرائی زبان به بازگوئی مشکلات و نارسائی ها گشودند.  اما در برابر، با نهیب معاون اول رئیس جمهور روبرو شدند نقل به مضمون (که شما را چه شده است ما برای گوش دادن درد دلهای شما نیامدیم!!!)
انتظار می رود در سفر آینده و نزدیک رئیس جمهور به خطه سرسبز مازندران با بررسی مشکلات عمده و مهم این  استان، مردم مظلوم را از نگرانی نجات دهند. مطالبات اصلی مردم مازندران  رسیدگی به وضعیت شکننده مدیریتی و ضعف های اداری بدلیل وجود مدیران ناکارآمد، ایجاد اشتغال برای جوانان ، اتمام پروژه های راه سازی بویژه جاده سوادکوه و هراز ،رفع موانع سرمایه گذاری در بخش صنعت ، خرید تضمینی وصادرات بموقع محصولات کشاورزان و جلوگیری از واردات بی رویه محصولات کشاورزی، رفع حصر سواحل دریای خزر توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، توسعه و تقویت گردشگری و تشویق سرمایه گذاری در این بخش، جلوگیری از تخریب و غصب منابع طبیعی و جنگل خواری و موارد دیگر هست که بایستی با تدبیر و عنایت دولت در این سفر پیگیری شود.
و سخنی با رئیس جمهور عزیز!
آقای رئیس جمهور، علی رغم گذشت دو سال از استقرار دولت شما هنوز نسیم اعتدال و تدبیر در این استان احساس نشده است! باور کنید دستهای مسولین خالی است و دلهای مردم پر از ناگفته ها و ناشنیده ها!!! و سخن آخر اینکه آقای رئیس جمهور سرخی صورت مردم شریف مازندران از سیلی توسعه نیافتگی است!!!

حسین علیزاده فعال رسانه ای

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات