پنج شنبه، 30 خرداد 98 ساعت 04:03 ق.ظ

- اجتماعی

تاریخ 21:41:21 1397/06/14
نماینده بابل خبرداد:

بابل رتبه اول تولید برنج کشور را دارد

مازنیوز:بخشی از تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی بابل از ۱۸۶ آبندان با ۲۳۵۰هکتار و ظرفیت آبگیری ۵۶میلیون مترمکعب ظرفیت بسیار حیاتی برای تولیدات کشاورزی می باشد...
بابل رتبه اول تولید برنج کشور را دارد

به گزارش مازنیوز حسین نیازآذری به مناسبت برگزاری جشنواره برنج در شهرستان بابل براساس گزارش اداره جهاد کشاورزی گفت: بابل با تولید ۳۲۰هزار تن شلتوک‌ در۴۵۷۹۸هکتار اراضی شالیزاری رتبه اول تولید و دوم سطح در کشور را داراست و کشاورزی محور اقتصاد این شهرستان است. 

نماینده بابل با اعلام اینکه سالانه ۱۹۰۰۰۰تن برنج سفید در این شهرستان تولید می شود‌افزود ارزش اقتصادی آن حدود ۱۷۵۰۰میلیارد ریال می باشد.

نیازآذری با اظهار اینکه تولید برنج همراه با تولید محصولات فرعی اعم‌از کاه، نیم دانه، سبوس نرم و سبوس درشت می باشد خواستار ایجاد صنایع جانبی و صنایع تکمیلی در شهرستان بابل شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با توجه به برگزاری جشنواره برنج در شهرستان بابل این جشنواره را گامی در جهت اهتمام به اقتصاد مقاومتی، توسعه درون زا و تکریم کشاورز و کشاورزی دانست و بر ضرورت برندسازی و توسعه علمی تولید در عرصه های کشاورزی تاکید کرد.

دبیر اول کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه تامین آب کشاورزی از دغدغه های مهم کشاورزان و ضامن امنیت بخش کشاورزی می باشد تصریح کرد:احداث سد هراز امنیت تولید در منطقه مرکزی مازندران را پایدار می کند.‌

عضو مجمع نمایندگان مازندران درخانه ملت خاطر نشان کرد : بخشی از تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی بابل از ۱۸۶ آبندان با ۲۳۵۰هکتار و ظرفیت آبگیری ۵۶میلیون مترمکعب ظرفیت بسیار حیاتی برای تولیدات کشاورزی می باشد و از وزارت نیرو و وزارت جهادکشاورزی خواست برای افزایش کارایی آبندان ها برنامه ریزی نمایند.‌

نماینده بابل ضمن تکریم کشاورزان پرتلاش که در عرصه امنیت غذایی کشور‌ کوشش می کنند تصریح کرد: دولت در تنظیم بازار به دسترنج کشاورزان توجه بایسته داشته باشد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات