پنج شنبه، 21 فروردین 99 ساعت 09:01 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 10:57:52 1397/09/20

نمایندگان مازندران و سوال های بی پاسخ؟!!

مازنیوز:تغییر پیاپی مدیریت ارشد مازندران، که متاسفانه هنوز زمان مسئولیت بیست و دومین استاندار بیست ماه نشده نشان داد دولت و در راس آن رئیس جمهور دغدغه ای برای مشکلات مدیریتی مازندران ندارند!
نمایندگان مازندران و سوال های بی پاسخ؟!!

یکم: گرانی و تورم در شش ماهه اول سال جاری امان مردم را بریده است بویژه برای قشر کارمند و کارگری که حقوق ثابت دریافت می کنند این مسئله بوضوح قابل لمس هست !! متاسفانه با نوسانات قیمت ارز و سکه و بدنبال آن افزایش شدید قیمتها قدرت خرید مردم بویژه کارمندان دولت و کارگران که با کمترین و حداقل حقوق امرار معاش می کنند را به شدت کاهش داده و باعث بروز مشکلات زیادی برای این قشر شریف شده است اسف بارتر اینکه همه اقلام و ارزاق عمومی و حتی فعالیتهای خدماتی با افزایش شدید قیمتها مواجه بوده که این امر آسیب پذیری اقشار حقوق بگیر ثابت را دو چندان ساخته است سئوال اینجاست نمایندگان مجلس بویژه نمایندگان مازندران چه اقدامی برای جبران کاهش قدرت خرید کارمندان و کارگران نموده اند؟! اینکه صرفا به کمک صدقه گونه دولت اکتفا شود امری غیر منطقی و دون شان کارکنان زحمتکش هست!!
دوم: تغییر پیاپی مدیریت ارشد مازندران، که متاسفانه هنوز زمان مسئولیت بیست و دومین استاندار بیست ماه نشده نشان داد دولت و در راس آن رئیس جمهور دغدغه ای برای مشکلات مدیریتی مازندران ندارند! استان مازندران علی رغم استعدادهای ارزشمند در حوزه منابع طبیعی ، گردشگری ، معادن ، کشاورزی و دامپروری، بخاطر ناکارآمدی مدیریتی همواره از استانهای کم برخوردار و توسعه نیافته بوده است.سکوت نمایندگان در قبال این تغییرات پی در پی و بی ثبات کننده استان چه توجیهی دارد؟!! اینکه استاندار می رود تا وزیر شود مبارک ایشان باشد اما مشکلات و معضلات سوء مدیریتی در مازندران چه می شود؟!
سوم: فصل برداشت مرکبات و محصولات باغی در استان هست و با توجه به حجم تولیدات باغی اعم از پرتقال ، نارنگی ، کیوی و لیمو و در کنار آن انار نقاط شرقی مازندران که بسیار چشمگیر است چه تدابیری اندیشیده شده است؟ کما اینکه دهها هزار خانواده کشاورز و باغدار، چشم امید شان به این محصولات تولید شده است متاسفانه سالهاست شاهد خرید مرکبات به قیمت ناچیز از کشاورزان و نابودی بخش عظیمی از محصولات هستیم که بدلیل فقدان امکانات نگهداری و سردخانه ای ، عدم مراودات بازرگانی و صنایع بسته بندی مرتبط، شاهد مشکلات زیادی در این حوزه هستیم و سوال اینجاست که نمایندگان مجلس برای برون رفت از این معضلات و حمایت از باغداران چه تدابیری اندیشیده اند؟!!
چهارم: استان مازندران در گذشته های نچندان دور بخاطر وجود شرکت ها و کارخانجات بزرگ نساجی ، چیت سازی ، گونی بافی، تخته سه لایی، ریسندگی و بافندگی، معادن البرز مرکزی و دهها شرکت تولیدی دیگر زبانزد کشور بوده است صدها هزار کارگر و کارمند از ناحیه این واحدهای بزرگ و کوچک تولیدی امرار معاش می کردند و بعبارتی چراغ خانه های مردم از رونق این کارخانجات روشن بود! اما با سوء مدیریتها ، واگذاری بی ضابطه به بخش خصوصی و سیاست تعدیل به یکباره چراغ خانه های مردم شریف استان کم فروغ و تاریک شده است!! در حالی که با کمی مدارا و حمایت می توانستیم شاهد چرخش چرخ های تولیدی استان باشیم، نمایندگان وقت مجلس که در قبال این خسارت عظیم با سکوت و بی عملی خود باعث بیکاری هزاران کارگر و تعطیلی صدها واحد تولیدی بزرگ و کوچک شده اند، امروز چه پاسخی برای مردم و افکار عمومی مازندران دارند؟؟
پنجم: وضع اسف بار فعالیت برخی از نهادهای شوراهای اسلامی و تخلفات آنان نتیجه عدم دقت و صداقت در تایید صلاحیت ها توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بعنوان ناظران انتخابات بوده که متاسفانه بخاطر برخی منافع و کسب آرا در آینده با تایید صلاحیت فله ای و بی ضابطه باعث ناکارآمدی نهاد شورا شده اند!! و امروز

مردم گرفتار کجرویها و تخلفات و فساد مالی بعضی از اعضای فرصت طلب در شوراهای اسلامی هستند نظارت مجلس شورای اسلامی ناکافی بوده که بایستی ساز و کار درست و مناسبی برای نظارت بر انتخابات شوراها اندیشیده شود؟!
ششم: معضل زبالها و انباشت آن در استان یکی دیگر از دغدغه های مهم مردم مازندران است چرا که بدلیل کوتاهی ها و سوء تدبیرها در حال حاضر برخی نقاط مسکونی به محل انباشت زباله تبدیل شده که شیرابه های آن خسارت سنگینی به منابع طبیعی و آبی وارد ساخته است سالهاست مردم شاهد رها شدگی مسئله زباله هستند اما نه از سوی دولتها و نه از جانب نمایندگان مجلس از گذشته تاکنون هیچ تدبیر راهگشائی ارائه نشده و این در حالی است که بازیافت، تبدیل به کمپوست و یا سوزاندن آنها از بدیهی ترین شیوه های کنترل زباله هاست که به دلایل نامعلوم هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد هر چند اعتقاد داریم برخی از نمایندگان ساعی و پرتلاش و در بعضی از شهرستانها دلسوزانه پیگیر رفع دغدغه های مردم هستند اما تلاش آنها اثربخش و کارگشا نبوده است.
گفتنی ها زیاد است اما امیدواریم این مطالب که با هدف رفع معضلات و مشکلات مردم شریف استان نوشته شده مورد توجه نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و شاهد تدابیر راهگشا و سازنده در آینده نزدیک باشیم.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات